0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Италија од идната недела се укинува носењето заштитни маски на отворено

Укинувањето на мерката од 28 јуни ќе важи за т.н. „бели области“ каде има мал ризик од инфекција со коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close