Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Италија намалена брзината на ширење на коронавирусот

По пет недели раст, во Италија за првпат индикаторот за стапката на ширење на коронавирусот Рт е под 1, јавија локалните медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close