Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Италија менуваат планови за вакцинација поради намалени испораки на вакцини

Италијанскиот министер за здравство, Роберто Сперанца, ги свика регионалните власти за да разговараат за новиот план за вакцинација против Ковид-19, откако производителите на вакцини „Фајзер“ и „Астра Зенека“, единствените што се користат во Италија, ја намалија испораката на договорените количини на лекот, јавија италијански медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close