Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Италија испорачана само третина од нарачаните вакцини

Заклучно со 17 февруари, испорачани се 4,7 милиони дози вакцини во Италија или една третина од вкупната нарачка за првиот квартал од оваа година, соопшти Фондацијата „Гимбе“ чии експерти ја следат и анализираат епидемиолошката состојба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close