Европа

Во Италија досега дадени близу 45 милиони дози вакцини против Ковид-19

Податоците покажуваат дека 15.115,246 лица го завршиле циклусот на вакцинација потребен за имунизација, што е еквивалентно на 27,86 отсто од италијанската популација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close