0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Истанбул приведен македонскиот државјанин Бобан Томовски

Турската полиција денеска на истанбулскиот меѓународен аеродром „Сабиха Ѓокчен“ го приведе македонскиот државјанин Бобан Томовски и се очекува в сабота тој да биде екстрадиран во земјава, јавија турските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close