ЕвропаЕвропа.Портал

Во Ирска поради пандемијата се зголеми извозот на лекови и медицински производи

Ирскиот извоз на стоки се зголеми на рекордни 160,8 милијарди евра во 2020 година, поддржан од силната странска побарувачка за медицински и фармацевтски производи за време на пандемијата на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close