СветСвет.Портал

Во Иран уапсен човекот кој објави снимка од нападот врз украинскиот патнички авион

Иранската Револуционерна гарда уапси едно лице, кое на интернет објави снимка од ударот на ракетата во украинскиот патнички авион во Ирак минатата недела, јави полуофицијалната агенција Фарс

Техеран, 14 јануари 2020 (МИА) – Иранската Револуционерна гарда уапси едно лице, кое на интернет објави снимка од ударот на ракетата во украинскиот патнички авион во Ирак минатата недела, јави полуофицијалната агенција Фарс.

Агенцијата објави дека резултатите од истрагата ќе бидат претставени на јавноста, но не наведе повеќе детали.

Револуционерната гарда ја презеде одговорноста за соборувањето на авионот при што загинаа сите 176 патници и членови на екипажот. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close