Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Иран секои 23 секунди се инфицира по еден човек со Ковид-19

Во изминатите 24 часа во Иран регистрирани се рекордни 3.825 новозаболени со Ковид-19 или на секои 23 секунди пријавен е нов случај, соопшти денеска иранското Министерство за здравство

Back to top button
Close
Close