Свет

Во Иран се урна хеликоптер кој превезувал гласачки ливчиња, едно лице загина

Хеликоптер кој превезуваше кутии со гласачки ливчиња од претседателските  избори, се урна во југозападниот дел на  Иран, соопшти гувернерот на провинцијата Хузестан, Касем Солејмани Даштаки.

Back to top button
Close
Close