СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Иран рекорден број новозаразени од Ковид-19

Иран денеска забележа над 34.900 нови случаи на коронавирус, со што беше соборен нов рекорд, откако бројот на заразени во понеделникот достигна 31.814.

Back to top button
Close
Close