Svet.SlajderСвет

Во Ирак уапсен „административниот шеф“ на ИД, Абу Наба

Ирачката служба за борба против тероризмот денеска соопшти дека во октомври во Багдад го уапсила еден од лидерите на Исламска држава, познат како Абу Наба

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close