СветСвет.Портал

Во Индонезија уапсени 43 милитанти

Индонезиската полиција денеска соопшти дека уапсила 43 лица, осомничени за тероризам, а за кои се верува дека се поврзани со минатонеделниот самоубиствен напад на полициска станица во Медан.

Back to top button
Close
Close