Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Индонезија силен земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтер

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала ги погоди денеска индонезиските Молучки острови, јави Американскиот институт за геофизика (УСГС), додавајќи дека не е издадено предупредување за цунами.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close