Svet.SlajderСвет

Во Индија за 24 часа регистрирани над 2.000 смртни случаи од последици од Ковид-19

Во Индија во изминатите 24 часа регистрирани се 295.041 новозаразени лица со Ковид-19, а бројот на смртни случаи првпат надмина над 2.000, соопштија здравствените власт

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close