Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Индија уште еден црн рекорд по бројот на новозаразени

Индија повторно собори црн дневен рекорд по бројот на новозаразени со коронавирус, кој исто така е и негативен светски рекорд – регистрирани се 386.452 случаи, а починале 3.498 лица, соопшти Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close