Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Индија починаа 22 пациенти поради недостиг на медицински кислород

Во јавна болница во индиската држава Махараштра починаа 22 пациенти поради недостиг на медицински кислород, изјави владин советник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close