СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Индија илјадници луѓе вакцинирани со солена вода

Илјадници луѓе во Индија станаа „плен“ на разработена шема за измама која продава лажни вакцини за коронавирус и вакцинира луѓе, вклучувајќи лекари и медицински работници, соопштија денеска индиските власти.

Back to top button
Close
Close