Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Идлиб убиени двајца терористи и двајца сириски офицери

За време на екстремистички напад во Идлиб, убиени се двајца терористи, како и двајца сириски воени офицери, додека еден е ранет, изјави шефот на Рускиот центар за помирување на завојуваните страни во Сирија, Александар Карпов. Според него, до нападот дошло во јужниот дел од зоната за деескалација во Идлиб, каде милитантна диверзантска група ги нападнала позициите на сириските владини сили во областа на населбата Рувеј, пренесе Тасс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close