БалканБалкан.Портал

Во Хрватска зголемен бројот на новозаразени од коронавирус

Бројот на нови пациенти расте во Хрватска, од кои 3.217 се регистрирани во последните 24 часа, а 36 лица починаа, соопшти денеска Националниот штаб за цивилна заштита.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close