Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Во Хрватска за 24 часа нови 2.769 заразени со Ковид-19, починаа 15 луѓе

Во изминатите 24 часа, во Хрватска се регистирани 2.769 нови случаи на инфекција со новиот коронавирус, а бројот на активни случаи во Хрватска вкупно 15.952.

Back to top button
Close
Close