Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Во Хрватска регистриран првиот политичар позитивен на Ковид-19

Во Хрватска досега со новиот коронавирус заразени се 657 луѓе, од кои петмина починаа, а 49 оздравеле

Загреб, 29 март 2020 (МИА) – Во Хрватска досега со новиот коронавирус заразени се 657 луѓе, од кои петмина починаа, а 49 оздравеле.

Во земјата е регистриран и првиот политичар позитивен на Ковид-19.

Градоначалникот на Солина, Далибор Нинчевиќ синоќа на Фејсбук објави дека е инфициран со новиот коронавирус. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close