БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Во Хрватска пристигнаа 19 евакуирани Авганистанци

Деветнаесет авганистански државјани, од кои 10 малолетни синоќа слетаа на аеродромот во Загреб, соопшти хрватското Министерство за внатрешни работи

Back to top button
Close
Close