БалканБалкан.Портал

Во Хрватска од 1 февруари во училиштата се враќаат основците и матурантите

Во Хрватска, учениците од сите одделенија во основните училишта и завршните одделенија во средните училишта ќе следат настава во училиштата од 1 февруари, додека другите средношколци ќе ја следат наставата преку интернет, со некои исклучоци како што е Истарската жупанија, каде учениците од повисоките одделенија во основните училишта училиштата ќе продолжат да посетуваат онлајн настава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close