БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Во Хрватска една третина од здравствените работници не се вакцинирани

Од 74.260 здравствени работници во Хрватска, 32,33 проценти од оние кои работат со пациенти секој ден не примиле ниту една доза од вакцина против Ковид-19, објави Јутарњи лист

Back to top button
Close
Close