СветСвет.Портал

Во Хонгконг повторно протести, полицијата фрли солзавец кон демонстрантите

Илјадници демонстранти се прегрупираа откако полицијата денеска фрли солзавец кон нив додека протестираа на улиците на Хонгконг, два дена пред прославата на Националниот ден на Кина.

Back to top button
Close
Close