Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Хонг Конг се затвораат училиштата поради зголемениот број заразени од коронавирус

Од среда се затвораат училиштата во Хонг Конг со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, објавија денеска локланите власти откако се потврдени нови 115 случаи, што е најголем дневен биланс на нови инфекции од почетокот на четвртиот бран на епидемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close