ЕвропаЕвропа.Портал

Во Холандија поради коронавирусот има најголема смртност од Втората светска војна

Бројот на смртни случаи во Холандија годинава поради пандемија на коронавируси има највисока стапка од Втората светска војна, соопшти денеска холандскиот државен завод за статистика (ЦБС).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close