ЕвропаЕвропа.Портал

Во Холандија бројот на новозаразени со Ковид-19 надмина 8.000

Холандија постави нов негативен рекорд во бројот на новозаразени со коронавирусот, откако денеска се регистрирани повеќе од 8.000 пациенти, а 29 лица починале, објави Националниот институт за јавно здравје.

Back to top button
Close
Close