БизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономија

Во ХЕ „Шпилје“ лани произведени 205 милиони киловат часови електрична енергија

Во Хидроелектраната „Шпилје“ кај Дебар, која е дел од хидроенергетскиот систем (ХЕС) „Црн Дрим“ минатата година прозведени се над 204,9 милиони киловат часови електирична енергија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close