СветСвет.Портал

Во Хавана повторно се воведува вечерен полициски час поради коронавирусот

Градот Хавана одлучи од денеска повторно да воведе вечерен полициски час поради зголемениот број на заразени со коронавирусот, јави кубанската новинска агенција додавајќи дека забраната ќе важи од 21.00 до 05.00 часот по локално време.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close