Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Гвинеја почна вакцинација против ебола

Гвинеја денеска почна со вакцинација против ебола, соопшти Светската здравствена организација (СЗО), во време кога властите на оваа африканска земја се борат да го запрат ширењето на заразата, по најтешката светска епидемија што избувна меѓу 2013 и 2016 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close