Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Се воведува полициски час во Атина и други жаришта во Грција

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис објави воведување полицискиот час од 00:30 до 05:00 часот наутро во регионите најсилно погодени од новиот коронавирус како и носење маски на отворено.

Back to top button
Close
Close