БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Грција регистрирани рекордни 1.259 нови случаи на Ковид-19, позитивна и министерката за образование

Во изминатите 24 часа во Грција се регистрирани 1.259 нови случаи на Ковид-19, што е рекорден број новозаболени во еден ден и првпат бројката е четирицифрена, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close