БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Грција првпат регистрирани над 2.000 нови случаи на Ковид-19

Во Грција денеска е регистриран нов негативен рекорд на новозаразени од коронавирусот, а бројката за првпат е над 2.000 нови случаи, поконкретно 2.056 за едно деноноќие, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close