0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Грција потврдени вкупно 174 случаи на мутации на Ковид-19, од кои еден од јужноафриканскиот тип

Националната организација за јавно здравје на Грција, попладнево соопшти 108 нови случаи на мутации на Ковид-19, од кои 107 се од британскиот и еден од јужноафриканскиот тип, со што вкупниот број на мутирани случаи во земјата се зголеми на 174, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close