0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Грција потврдена мутација од Уганда на коронавирусот

Видот Lineage A.23.1/Uganda, односно мутацијата на коронавирусот од Уганда, е потврден во Грција, а зголемен е бројот на случаи од британскиот вид, огласно податоците од Националната организација за јавно здравје, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close