БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Грција потврден случај на бразилската мутација на Ковид-19

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close