Балкан

Во Грција од петок вакцинација на деца на возраст од 12 до 15 години

Грчката електронска платформа за резервирање термин за вакцинација против Ковид-19 од петок ќе биде отворена за деца на возраст помеѓу 12 и 15 години, најави генералниот секретар на грчкото Министерство за здравство, одговорен за примарна здравствена заштита, Мариос Темистоклеус.

Back to top button
Close
Close