0_Web_АктуелноБалканБалкан.Портал

Во Грција измерени рекордни 46,3 степени Целзиусови

Грчкиот град Макракоми во регионот Фтиотида забележа највисока температура во историјата на земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close