БалканДописници Свет

Во Грција ќе се разгледа можноста за укинување на задолжителната употреба на маска на отворено

Надеж дека е блиску моментот кога ќе се укине задолжителната употреба на маска на отворено во Грција изрази портпаролката на грчката Влада Аристотелиа Пелони на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close