БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Грција дозволено одржување концерти и претстави на отворено

Одржување на настани на отворено, како што се театарски претстави, концерти, манифестации и сл, но под строги правила и протоколи од денеска е дозволено во Грција, во рамките на постепеното олабавување на мерките, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close