БалканДописници Свет

Во Грција целосно вакцинирано 31 отсто од населението

Досега во Грција се аплицирани над 7,5 милиони дози од вакцините, од кои над 4,5 милиони или 43 проценти од населението ја примиле првата доза, а три милиони, односно 31 отсто се целосно вакцинирани, соопшти попладнево генералниот секретар во Министерството за здравство на Грција Мариос Темистоклеус, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close