БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Грција 98 починати од Ковид-19 и 1.667 новозаразени

Националната организација за јавно здравје на Грција попладнево соопшти 98 смртни случаи од Ковид-19 и 1.667 новозаразени со што бројот на починати од почетокот на пандемијата се зголеми на 2.804 лица, а на заболени на 113.185, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close