БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Грција 3.789 нови случаи и 87 починати од Ковид-19

Во изминатите 24-часа во Грција повторно е регистриран голем број новозаразени, вкупно 3.789 случаи на Ковид-19, починаа 87 лица, а 847 пациенти се приклучени на апарати на Одделите за интензивна нега во грчките болници, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close