БалканДописници Свет

Во Грција 2.812 нови случаи на Ковид-19, починаа 63 лица

Ситуацијата со пандемијата во Грција се стабилизира, но не е целосно опаднат бројот на новозаразени и смртни случаи, со оглед на тоа дека од Националната организација за јавно здравје соопштија 2.812 нови случаи на Ковид-19 и 63 починати, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close