БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во грчкиот Парламент доставен нацрт буџетот за 2021 година

Развој од 7,5 отсто за следната година и рецесија од 8,2 проценти за оваа, предвидува, меѓу другото, нацрт буџетот на Грција за 2021 година, што денеска министерот за финансии Христос Стајкурас, го достави во грчкиот Парламент, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close