Дописници МКДОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Гостиварско за еден месец откриени 18 возила за јавен превоз без лиценца и три автобуси со повеќе патници од дозволеното

Во рамки на едномесечните засилени контроли во гостиварскиот јавен превоз, вчера биле откриени уште седум возила главно комбиња, чии сопственици не поседувале лиценци за вршење ваков превоз. Сопствениците на возилата се соочуваат со кривични пријави за „вршење јавен превоз без поседување лиценца“.

Back to top button
Close
Close