Дописници МКДОпштински вести

Во Гостиварско лани шест илјади сообраќајни прекршоци помалку од 2019 година

Бројот на прекршоци по гостиварските сообраќаници минатата година бил за три пати помал во споредба со 2019 година. Полицијата во 2020 година санкционирала над три илјади возачи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close