Дописници МКДОпштински вести

Во Гостивар партнерски однос и мотивирање за повисока наплата на данокот на имот

Претседателите на месните заедници од гостиварската општина и нивни претставници учествуваа на форум на кој ги разгледуваа позитивните аспектите од редовно намирување на давачките. Низ дебата и преку конкретни примери беа разгледувани примерите како да се подобри наплатата на данокот на имот и каква корист имаат граѓаните од оваа обврска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close